Ostranění jízev. Estetická dermapigmentace

Co je dermapigmentace? – je to široké spektrum zákroků určených k maskování některých stálých kožných nedokonalostí.

V jakém případě se používá?  Dermapigmentace se používá ve mnoha případech kdy obnovení původní struktury kůže není možné a dochází k lokální ztrátě nebo změně barvy kůže, což vede k nežádoucímu kosmetickému efektu. O každém případě povím zvlášť.

Strie – dobře známý každé dívce, bez ohledu na její postavu. Otravné proužky vznikají většinou v důsledku nadměrného nebo prudkého roztažení kůže (těhotenství, pár kg navíc, rychlého růstu během dospívaní), ale také v případech hormonální dysbalance, genetické náchylnosti atd. Většinou strie jsou vidět kvůli jejích stálé odlišné barvě, (samozřejmě textura také hraje roli, ale často minimální), a právě proto dermapigmentace je dobrou volbou, zamaskuje tento rozdíl.

Vitiligo – jde o proces v těle, kdy se narušuje syntéza melaninu (kožního pigmentu) kvůli tomu že klesá množství buněk tento pigment produkujících (příčin je široké spectrum). Projeví se lokálním vypadnutím barvy kůže, a navíc tato oblast není chráněná vůči slunečnému záření, které pak kůží spálí a může dokonce stát se příčinou rakoviny kůže. Dermapigmentace tento kosmetický defekt výborně upraví ve všech oblastech těla, ale tu ochranu poskytnout schopná nebude.Člověk s vitiligo by měl chránit svojí kůži přípravkem s vysokým SPF i nadále.

Jizvy – každá máme na svém těle větší či menší množství jizev, přitom v záležitosti od mnoha faktorů (hloubky a tvaru poranění, čistoty rány, stavu imunity atd) kůže se zahojí buď beze stopy, a nebo nechá na památku jizvu, která bude na velmi nežádoucím místě, a kvůli svoje barvě bude moc vidět. Ne každá jizva je vhodná k dermapigmentaci, ale na tu která JE – rychle zapomenete. Již nemusíte přemýšlet nad tetováním tam kde Vám jizva vadí. Hodně jizev a nedokonalostí můžete zakrýt také profesionálním líčením.

Trichopigmentace – je imitace vlasových kořínků v místech kde vlasová linie není tak hustá, jak by se chtělo. Vizuálně dochází k přitmávení a sjednocení oblastí světlé s oblastí kde hustota vlasů je optimální. Procedura je vhodná jak pro muže tak i pro ženy, které se sekali s řidnutím vlasů, nebo pro ženy kterým vadí nerovná vlasová linie u takých účesů jako například culík nebo drdol.

Existuje také metoda SHAVING EFEKT pro může, kdy se hlava oholí a v oblastí bez vlasových kořínků (které právě jsou světlejší i přes oholení) jsou kořínky napodobovány tak že se zdá že pan vlasů má dost, a oholit se rozhodl jenom proto že mu to tak sluší. Takový efekt vypadá 100% přirozeně, a může dokonce odstranit potřebu transplantace vlasů.

Sdílet

Mate dotaz? Rádi Vám poradíme!
Napište a poskytneme Vám konzultaci zdarma!