Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti

Krásné rty jsou bezpochyby dokonalým symbolem ženskosti. Současným ideálem krásy jsou velké, plné rty. Byla k vám v tomto ohledu příroda až příliš skoupá? Nezoufejte. V dnešní době se nemusíte s velikostí ani tvarem vašich rtů smířit.

Existuje hned několik efektivních způsobů, jak zvýraznit krásu vašich rtů a dodat jim na objemu, se kterými vás detailně seznámíme v našem článku. Dozvíte se také, jak správně o rty pečovat, aby byly zdravé a krásné po celý rok. 

Dokonalé, smyslné rty může mít každá žena

Pokud chcete svěží změnu, objednejte se k nám na nezávaznou konzultaci.

Obsah

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 1

Krásné rty jako symbol svůdnosti

Ženské rty byly hlavním nástrojem svádění od nepaměti. Již ve starověku se ženy snažily zdůraznit jejich krásu používáním rtěnky. První dochovaná rtěnka byla nalezena v Mezopotámii a její stáří se odhaduje na přibližně 5 000 let.

Plné rty zvyšují atraktivitu ženy, protože evokují mládí a plodnost. Ať se nám to líbí, nebo ne, krásné rty hrají v atraktivitě ženy naprosto podstatnou roli.

Pokud jste do této chvíle péči o rty nevěnovaly dostatečnou pozornost, je načase to změnit. 

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 3
Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 1

Sexy rty můžete mít celoročně. Stačí, když každodenní péči přizpůsobíte aktuálnímu ročnímu období

Provádíme nejlepší permanentní make-up v Praze, proto se s vámi rádi podělíme o účinné tipy a triky, díky kterým se budete moct pyšnit zdravými a dobře hydratovanými rtíky po celý rok. 

Jak mít krásné rty v létě a v zimě?

Roční období hraje v péči o rty naprosto zásadní roli. Pro jednotlivé sezóny je tedy nutné zvolit vhodné kosmetické přípravky. V létě dbejte na to, aby měl balzám na rty odpovídající ochranu proti UV záření. Žhavé slunce vysušuje, proto se zaměřte také na hydratační složky.

V zimě volte velmi mastné přípravky, které neobsahují vodu, která by v mrazech mohla zamrzat a došlo by tak k popraskání rtů. Ideální volbou jsou balzámy na bázi olejů a tuků.

Rty neobsahují mazové žlázy, které by je přirozeně zvlhčovaly, proto je nutné zajistit rtům pravidelnou hydratační a vyživující péči. Díky tomu si rty udrží krásný vzhled i během nepříznivých povětrnostních podmínek. 

Jak na hezké rty? Osvojte si tuto pravidelnou péči

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 7

Odličování rtů by mělo být stejně důležité jako odličování očí. Pokud rády používáte velmi odolné rtěnky, které na rtech vydrží i několik hodin, večer byste měly na rty použít kvalitní odličovací mléko, které odstraní i voděodolné líčení. Nenechávejte zbytky líčidel na rtech přes noc. Pokožka rtů je velmi jemná, zbytky líčidel ji přetěžují a vysušují. Po odlíčení doporučujeme na noc nanést vyživující balzám.

Chcete mít krásně nalíčené rty, ale nebaví vás každodenní odličování? Permanentní make-up rtů je komfortním řešením právě pro vás. Vaše rty budou krásně upravené, ať už jste se zrovna probudily, nebo vynořily z bazénu.

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 9

Peelingy se nejčastěji aplikují na pokožku těla, velmi prospěšné jsou ale také pro pokožku rtů. Peeling rty krásně prokrví a odstraní z povrchu odumřelou kůži. Můžete jej provádět s pomocí zubního kartáčku (musí mít měkké štětinky).

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 11

Masky na rty poskytnou vašim rtíkům maximální vyživující a hydratační péči. Tyto masky navíc pečují nejen o samotné rty, ale také o jejich okolí, takže působí jako prevence rozvoje jemných vrásek.

Vyzkoušet můžete také anti-aging masky, které se zaměřují na zmírnění či eliminaci již vzniklých vrásek v okolí rtů. Masky mají tvar rtů a je nutné je nechat působit alespoň 15 minut.

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 13

Hydratace a výživa jsou pro zdraví rtů naprosto zásadním faktorem, který nelze podceňovat. Existuje celá řada hydratačních a vyživujících kosmetických přípravků, které dodají vašim rtům svěží, zdravý vzhled.

Nicméně ani nejluxusnější kosmetika vás nespasí, pokud nedbáte na zdravou životosprávu a dostatečný pitný režim. Krása vychází zevnitř. Vitamíny (především skupiny B, A a zinku) byste měly přijímat především v rámci zdravého jídelníčku.

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 15

Babské rady, jak na krásné rty

Pomocníky pro prvotřídní péči o rty najdete i doma ve spíži. Čistě přírodní peelingy, hojivé masky nebo vyživující balzámy si můžete připravit doma z běžně dostupných surovin. 

Návod na přípravu jednoduchého peelingu:

Všechny ingredience smíchejte a krouživými pohyby aplikujte na rty. Poté nechte alespoň 10 minut působit, aby se do pokožky vstřebaly živiny. Poté opláchněte a jemně osušte bavlněným ručníkem. 

Návod na přípravu domácí masky na rty:

Jednotlivé ingredience dobře promíchejte a aplikujte na rty a okolí rtů. Nechte působit alespoň 15 minut.

Přírodní přípravky “první pomoci” na popraskané rty: 

Pokud se rozhodnete právě pro naše kosmetické studio, máte absolutní jistotu špičkové péče

Při aplikaci PMU používáme výhradně testované, a tudíž zcela bezpečné pigmenty a kosmetické přípravky.
Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 1

Permanentní make-up je účinný způsob, jak dosáhnout plných rtů u žen

PMU dodá vašim rtům požadovaný tvar, barvu, případně také lesk. Jeho efekt je dlouhodobý. K obnovení je nutné přistoupit zpravidla po 12 měsících až 3 letech. Představuje tak ekonomické a komfortní řešení pro ženy, které se denně líčí, jsou aktivní sportovkyně nebo chtějí s pomocí PMU dodat přírodním rtům opticky na objemu.

Vybírat můžete hned z několika různých metod, které se liší vizuálním výsledkem, trvanlivostí i technikou provedení. Zkušená expertka vám poradí, co vám bude slušet nejlépe.

Vzhledem k tomu, že se jedná o estetickou úpravu s dlouhotrvajícím účinkem, nechte si poradit profesionálkou. Jen tak budete s konečným výsledkem opravdu spokojené. Odstranění permanentního make-upu je sice možné, ale je rozhodně lepší se mu zcela vyhnout.

Jaké jsou aktuálně nejpopulárnější metody permanentního make-upu rtů? 

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 19

Kontury rtů

Tato metoda je vhodnou volbou především pro ženy 40+. Zralé ženy si často všímají ustupující linie rtů (rty se “rozpíjí”). Hlavním cílem je tedy zdůraznit původní tvar rtů. Expertka zpravidla volí pigmenty, které se barevně shodují s přirozenou barvou rtů.

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 21

Kontury rtů se stínováním

Tato metoda sluší ženám všech věkových kategorií. Díky této technice získají vaše rty požadovaný tvar a opticky dojde k zvětšení jejich objemu. Nejtmavší je obrys rtů. Čím blíže středu, tím je barva světlejší. Výsledek připomíná efekt mírně smazané rtěnky.

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 23

3D tetování rtů

3D tetování rtů je technicky náročná metoda, která může trvat až 3 hodiny. Specialistka při ní kombinuje zpravidla 5 barevných odstínů. 3D efektu se dosáhne tak, že se kontury rtů zvýrazní tmavým pigmentem a rty samotné pak světlejšími barevnými odstíny.

3D technika účinně maskuje asymetrii rtů, poradí si s celkovou bledostí, neúplným tvarem a dalšími menšími nedokonalostmi. Zpravidla vyžaduje dvě návštěvy. Během první se aplikují kontury a během druhé návštěvy se pak přistupuje k vyplnění pigmentem celého povrchu rtů.

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 25

Stínování rtů (Aquarell lips)

Akvarelové rty potěší všechny vyznavačky naprosté přirozenosti. Tento PMU nemá vymezené kontury. Pigmenty pro tuto techniku mají přirozené, matné odstíny. Stínuje se po celém povrchu, takže na rtech nejsou znatelné žádné přechody a mají jemný přirozený lesk (jako po použití balzámu nebo lesku na rty).

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 27

Přírodní tetování

Je určené pro ženy, které chtějí zdůraznit přirozenou barvu rtů. Původní tvar zůstává zachovaný, změna je tudíž jen velmi nenápadná. Laik na první pohled nepozná, že jste absolvovala PMU. Zvolené pigmenty odpovídají barevnému odstínu vašich přirozených rtů.

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 29

Efekt rtěnky

Tato metoda je ideálním řešením pro ženy, které se nebojí výraznější změny tvaru a barvy rtů. Společně se specialistkou si vyberete oblíbenou barvu, kterou rády nosíte. Pigment vyplní celý povrch rtů. Správná barva vaše rty opticky zvětší. Tento PMU nahrazuje líčení rtěnkou. Pokud ale bude chtít rtěnky používat i nadále, při zvolení vhodného odstínu klidně můžete.

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 31

Náš tip

Svůdné rty skvěle doplní precizní permanentní linky, které dodají vašim očím hloubku a opticky zvětší jejich velikost.

Netrapte se samy estetickými nedostatky

PMU rtů představuje jednoduché řešení, jak mít přesně takové rty, které jste si vysnily.
Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 1

Jak udělat plné rty pomocí make-upu a optických triků?

Pokud vás baví make-up, plné rty si můžete vytvořit s trochou praxe i vy samy. Budete k tomu potřebovat:

Než se pustíte do díla, rty důkladně hydratujte. Pokud jsou vaše rty popraskané nebo vysušené, make-up nebude vypadat dobře.

Začněte tím, že do okolí rtů nanesete tenkou vrstvu světlého korektoru. Poté si vezměte konturovací tužku. Ideální jsou neutrální odstíny béžové a světle růžové (barvy odstínů pleti). Konzistence konturovací tužky je čistě na vás.

Někomu vyhovují měkké tužky, někdo dává naopak přednost tvrdším tužkám pro přesnější kontury. Obrys kreslete po vnější hraně přirozené linie rtů, ale pozor, abyste to nepřehnaly. Bylo by to poznat na první pohled. Na dolním rtu se můžete nejdále vzdálit od linie rtů v jejich středu. Poté nakreslený obrys lehce rozmázněte, tím sjednotíte výsledné líčení.

Poté naneste rtěnku, která by měla být o odstín světlejší než konturovací tužka. Pro “šťavnatý” look můžete líčení zakončit nanesením lesku na rty. Nepřežeňte to ale s jeho množstvím. 

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 35

Nejste si jisté, jaké barevné odstíny budou slušet právě vám?

Naše zkušené expertky vám poradí s líčením i péčí o pleť.
Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 1

Nejen krásné rty, ale i další estetické zákroky zvednou vaše sebevědomí

Rty jsou hned všem na očích. V případě, že jste dlouhodobě nespokojené s jejich tvarem nebo velikostí kromě líčení a PMU můžete využít i další možnosti, díky kterým dosáhnete požadované velikosti.

V současné době jsou velmi populární výplně rtů na bázi kyseliny hyaluronové. Tato kyselina se běžně vyskytuje v lidském těle, jedná se tak o relativně bezpečnou metodu, jak zvětšit rty s dlouhodobým účinkem.

Dalším atributem atraktivity u žen i mužů jsou vlasy. V případě, že vás trápí holá viditelná místa na hlavě, řešením může být tetování vlasů. Tetování lze provést po celém povrchu hlavy. Představuje levnější a méně invazivní metodu než je transplantace vlasů.

Ženy, které trpí deformací bradavek, jizvami, estetickou asymetrií nebo mají po mastektomii, mohou zkusit 3D tetování bradavek

Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 39
Krásné rty: Tajemství jejich plnosti a smyslnosti obrázek 1

V Gala Studiu získáte krásné, plné rty, které vás budou zdobit dlouhé měsíce

Jsme profesionálky, které mají bohaté zkušenosti s aplikací všech populárních technik PMU rtů. Naším cílem je vytvořit bezchybný výsledek, se kterým budete po všech stránkách spokojené.

Ke klientkám přistupujeme citlivě a vždy zcela individuálně, abychom společně zvolili řešení, které vám bude šité přímo na míru. Součástí našich služeb je předzákroková a pozákroková péče, což minimalizuje riziko alergických reakcí a komplikací.

PMU rtů není cenově nedostupné

Nabízíme špičkové služby za zcela konkurenceschopné ceny.