Jak se starat o permanentní make-up správně? Nejlepší tipy a postupy pro následnou péči a hojení

Otázka, jak se starat o permanentní make-up je alfou a omegou jeho budoucího vzhledu. Díky správné péči může permanentní make-up vydržet také o mnoho déle. Pokud máte krásné obočí, oční linky nebo vytetované plné rty z profesionálního studia, vždy si zaslouží dokonalou péči! 

Pokud ještě permanentní make-up nemáte, ale toužíte po něm, vyzkoušejte nezávaznou konzultaci v našem salonu permanentního make-upu!

Obsah

Jak se starat o permanentní make-up správně? Nejlepší tipy a postupy pro následnou péči a hojení obrázek 1

Jak se starat o PMU krok za krokem: Jaké jsou fáze hojení a péče?

online kurz

Péče ihned po zákroku

O tu se postará profesionál. Následně doma je většinou třeba tetované místo dezinfikovat.

online kurz

Druhý den

Je třeba pokračovat v desinfekci. Některé typy PMU již potřebují hydratační a hojivou péči.

online kurz

Třetí až desátý den

Pokožka vyžaduje co největší hydrataci a podporu hojení.

Dle pokynů specialistky je třeba vyhnout se některým činnostem a kosmetickým procedurám. Postup je vždy individuální dle typu PMU.
Jak se starat o permanentní make-up správně? Nejlepší tipy a postupy pro následnou péči a hojení obrázek 6
Jak se starat o permanentní make-up správně? Nejlepší tipy a postupy pro následnou péči a hojení obrázek 1

Čemu se vyhnout v období hojení PMU?

online kurz

Nedotýkejte se ošetřované oblasti

Je to důležité, abyste se vyvarovali zanesení nečistot, infekci a tím i poškození vzhledu a barvy.

online kurz

Udržujte oblast čistou

Používejte kvalitní, případně i dezinfekční mycí prostředky. Pozor však na přílišné vysušení tetované pokožky.

online kurz

Nevystavujte ošetřovanou oblast slunečnímu záření

A nejen tomu. Máme na mysli i působení paprsků v soláriu. Obojí může mít za následek špatné hojení a nesprávnou reakci vytetovaného pigmentu.

online kurz

Vyvarujte se pocení

Přirozeným pocením samozřejmě příliš nenaděláte, důležité je, se vyhnout místům, kde je pocení intenzivní a nadměrné. Máme na mysli například saunu, parní saunu, nebo delší pobyt v horké koupeli.

Získejte krásný a dlouhotrvající permanentní make-up ještě dnes! Váš ideální vzhled je jen jedno kliknutí daleko!

Jak se starat o permanentní make-up správně? Nejlepší tipy a postupy pro následnou péči a hojení obrázek 1

Péče o permanentní make-up v konkrétní oblasti

Jak se starat o permanentní make-up obočí?

Permanentní make-up obočí, ať už se jedná o mikropigmentaci, pudrové obočí, vláskování, microblading, nebo i 3D obočí, vyžaduje vždy podobnou péči a pravidla v následujících dnech: 

Jak pečovat o permanentní make-up rtů?

V případě péče o PMU rtů, ať už jsou to akvarelové rty, stínované rty, nebo tetování s efektem rtěnky je nutné pečovat dle těchto pokynů profesionálů:

Jak se starat o permanentní make-up správně? Nejlepší tipy a postupy pro následnou péči a hojení obrázek 16

Jak na péči o oční linky po PMU?

Jakékoliv PMU v oblasti očí, čili mikropigmentace, tetování oční linky (linka v řasovém oblouku, oční linky na spodní víčko, klasická oční linka, či linka se stínem) vyžadují tuto speciální péči:

A co péče po tetování vlasů?

Tetování vlasů může být průlomem pro muže, kteří trpí částečnou nebo úplnou ztrátou vlasů. Jedná se o vytetování drobných teček na pokožku hlavy, kde vlasy nerostou. Toto tetování vytváří dojem čerstvě oholené kštice a vůbec nevypadá špatně! Může vás překvapit i cena tetování vlasů. Za dokonalý vzhled muže rozhodně stojí!

O tento typ PMU je samozřejmě také třeba se starat. A péče je velmi podobná jako u ostatních typů tetování. I u tetovaných vlasů dbejte pokynů odborníka!  

Jak se starat o permanentní make-up správně? Nejlepší tipy a postupy pro následnou péči a hojení obrázek 1

Jak a čím mazat PMU?

Toto jsou velmi časté otázky klienta, který nedostal pokyny od specialisty na permanentní make-up. Tohle však opravdový profesionál nikdy neudělá. Ví totiž, jak zásadní je péče o PMU, a jak moc dokáže zachovat skvělý vzhled permanentního make-upu.

Po každé aplikaci permanentního make-upu je vyloženě třeba tetovanou pokožku v několika dnech až týdnech pečlivě ošetřovat vhodnou kosmetikou, jmenovitě nejdříve dezinfekční, poté hojivou a hydratační.

Celý proces je nutné dodržet až do úplného zhojení tetované oblasti. Poté o toto místo pečujeme standardním způsobem, který podpoří její vzhled, stav a hydrataci. 

Tipy pro péči o stroupky

Jak jsme již zmiňovali, stroupky jsou na kůži správně, díky nim se může vytvořit nová svrchní vrstva pokožky a díky jejímu uzavření pak bude aplikovaný pigment v bezpečí a tetování může zdobit vaši tvář! Pokud budou stroupky kvalitně promazané a nebudou vystavovány extrémnímu vysušování nebo naopak vlhkosti, hojení bude probíhat skvěle!

S našimi odbornicemi získáte špičkové rady ohledně péče, které zajistí dlouhotrvající krásu vašeho permanentního make-upu

Nechte svůj vzhled v péči těch nejlepších.
Jak se starat o permanentní make-up správně? Nejlepší tipy a postupy pro následnou péči a hojení obrázek 1

Jak dlouho vydrží permanentní make-up při správné péči?

Doba, po kterou PMU vydrží, se dá výrazně ovlivnit péčí, kterou mu věnujete. Po zhojení prvního zákroku, může následovat korekce. Při něm je dílo dovedeno k dokonalosti a je tak považováno za dokončené! Provádí se zhruba měsíc po zákroku.

Přibližně jeden rok po prvním zákroku se může obnovit barevný odstín nebo sytost barvy. Při dobré péči může PMU vydržet i několik let. 

Tipy pro udržení a zachování jeho výsledků co nejdéle

Vybírejte vždy kvalitní kosmetiku a nešetřete při jejím pořizování. Důležitý je také pitný režim a podpora kvality pokožky prostřednictvím zdravé stravy a správného životního stylu. Pokud máte například krásné pudrové obočí, cena za investovanou kosmetiku se vám vrátí v prodloužené trvanlivosti a kráse permanentního make-upu.

Jak dlouho se PMU hojí? Může se hojit i špatně?

Hojení tetování na obličeji je velmi individuální. Záleží na stavu a hydrataci pleti, také na věku a na schopnosti kůže se regenerovat. 

Jak se starat o permanentní make-up správně? Nejlepší tipy a postupy pro následnou péči a hojení obrázek 22
Jak se starat o permanentní make-up správně? Nejlepší tipy a postupy pro následnou péči a hojení obrázek 1

Chcete dlouhodobě krásný permanentní make-up?

Výsledný vzhled permanentního make-upu záleží na mnoha faktorech. Ani jeden nesmí být zanedbáván. Pokud jste si vybrali správný salon a budete dbát pečlivě pokynů zkušeného tatéra, je velmi pravděpodobné, že vaše tetování bude vypadat skvěle.

Pokud však zvolíte špatně, nebo se vám nepodaří splnit pokyny po aplikaci PMU, může se stát, že budete potřebovat odstranění permanentního make-upu. O jeho realizaci se však vždy poraďte v kvalitním salonu. Možná by zde totiž dokázali PMU opravit k dokonalosti.

Pokud i po přečtení našich tipů, které vám pomohou s péčí o permanentní make-up vašeho obličeje, máte jakékoliv pochybnosti nebo dotazy ohledně péče o něj, neváhejte nás v Gala Studiu kontaktovat!

Vždy vám rádi poradíme a případně zodpovíme jakýkoliv dotaz ohledně problematiky PMU.