FAQ

FAQ obrázek 2
Search

Permanentní make-up/PMU/mikropigmentace a tetování jsou různé věci. Je podobně, že se barvy do povrchové vrstvy pokožky vnáší  pomoci speciálních materiálů. Rozdíl je v tom, že se při tetování barva vnáší do hlubší vrstvy pokožky, než při aplikaci permanentního make-upu. Tetování Vám muže zůstat navždy, permanentní make-up s časem zesvětlá. Tetování je také bolestivější zákrok.

Před zákrokem permanentního make-upu se na pigmentační oblast nanáší lokální anestezií. Moderní anestetika snižují bolest na minimum. Rádi bychom poznamenali, že každý má jiný práh bolesti. Chcete-li snížit hodnotu bolesti, snažte se vyhnout permanentnímu make-upu ve dnech menstruace, nebojte se – zvyšuje hladinu adrenalinu v krvi, nepijte alkohol den předem, protože anestetika fungují horší než obvykle.

Pokud je permanentní make-up proveden s vysokou kvalitou, pak po proceduře budete vypadat velmi dobře. Obočí budou výraznější o pár tónů. Oční víčka mohou být po zákroku oteklá a nepohodlná, ale to rychle zmizí. Rty vypadají jasně malované a mohou okamžitě po zákroku mírně nabobtnat.

Před permanentním make-upem rtů nezapomeňte po dobu 3–5 dnů užívat léky proti herpesu (Herpenorm), pokud trpíte na opary. Jako preventivní opatření je vhodné pokračovat v užívání do 5-7 dnů po zákroku.

Ne, v průběhu času pigment nezmění svůj odstín a bude stále jasnější a s časem i světlejší, za rok můžete tento zákrok obnovit v případě potřeby.

Vnější hojení probíhá během prvních 72 hodin, ale úplná regenerace pokožky nastává až po měsíci.

Výsledek lze opravit další procedurou pouze za 30 dní po hlavnímu zákroku , kdy bude dokončena úplná regenerace pokožky.

Tento postup je vhodný skoro pro všechny. Existuje však seznam kontraindikací:

 • Zvyšená teplota 
 • Nemoci srdce a cév
 • Snížená srážlivost krve
 • Alergie na jehly, anestetika a desinfekční prostředky
 • Ostré onemocnění dýchacího traktu
 • Epilepsie
 • Astma
 • Onkologie a doba 6 měsíců po chemoterapie
 • Užívání antibiotik
 • Infekční onemocnění – virová hepatitida, HIV, AIDS
 • Kožní onemocnění v místě provedení PMU (napřiklad, herpes, psoriáza)
 • Cukrovka 1.typu
 • Onemocnění štítné žlázy vyžáduje konzultaci s ošetřujícím lékařem
 • Vliv alkoholu nebo drog
 • Těhotenství hlavně v době prvních 3 měsíců těhotenství a 4 měsíců po porodu
 • V případě jakýchkoliv pochybností se prosím poraďte před provedením zákroku s Vaším lékařem


Korekce je nutná pro dosažení perfektního výsledku. Po korekci vydrží Vám permanentní make-up déle. Procedura korekce by neměla být vnímána jako oprava předchozí práce. Naše pokožka není tak jednoduchá, jak se zdá, a hned po zákroku v ní probíhají složité regenerační procesy. Není vždy možné udělat vše perfektně v jednom postupu, proto se doporučuje provést opravu nejdříve za měsíc. Opakovaný postup vám umožňuje upřesnit barvu, šířku a tvar.

Žádný odborník Vám nebude schopný říct přesně a zaručit konkrétní dobu. Faktem je, že doba nošení PMU závisí na mnoha faktorech, jako jsou: váš typ pleti, váš věk, barva pigmentů, aplikační technika a dokonce imunita a životní styl. Ve většině případů je doba, po kterou efekt permanentního make-upu trvá, od 1 do 3 let. Mikropigmentace očí vydrží déle. Abyste vždy vypadali skvěle, je třeba permanentní make-up pravidelně obnovovat. Pokud ho neobnovite , pigment z pokožky po čase zesvětlá a zmizí.

Před zákrokem se nemusíte oholit ani vytrhávat obočí. Vaše specialistka opraví a vytrhne vlásky pouze tam, kde je to nutné, a vytvoří nový správný tvar. Tento tvar si jednoduše udržíte i v budoucnu.

Pigment se vnáší do vrchní vrstvy kůže a vlasové folikuly jsou mnohem hlubší. Proto chloupky nejsou poškozené a nevypadávají.

Doba laktace nebo těhotenství je relativní kontraindikací pro postup permanentního make-upu, protože kvůli změnám v hormonálním pozadí se pigment nemusí dobře zahojit.

Poté, co kůra odejde, vaše PMU se zahojilo a nevyžaduje další ošetření. Potřebuje pouze ochranu před sluncem – proto používejte krémy s faktorem SPF 50.

Při technice kterou používáme pigment postupně mizí. Ale jeho původní odstín barvy zůstává. Odstín pigmentu je vybrán individuálně na základě barvy pleti každého klienta.

U všech postupů používáme pouze speciální pigmenty, které jsou pro pokožku zcela bezpečné a hypoalergenní.

Kontaktujte nás